Tel: (+372) 6 272 700
Mob: (+372) 555 66 551
info@kuumadreisid.ee

Reisikindlustuse vajalikkus

Reisikindlustuse vajalikkus.

Euroopa ravikindlustuskaardiga pead haigestudes siiski ise rahakotti kergendama. Siis tuleb appi reisikindlustus. Euroopa ravikindlustuskaart ei kata kõiki tervisega seonduvaid kulusid ja sellepärast soovitatakse enne reisile minemist sõlmida reisikindlustus.
  
Reisikindlustus on vajalik ka Lätti või Soome reisides. Tihti arvatakse, et reisikindlustust on vaja vaid kaugemate sihtkohtade puhul. Eriti suureks osutuvad kulud, kui kannatanu vajab ka erakorralist transporti lennuki või helikopteriga. Ilma reisikindlustuseta tuleb selle eest ise tasuda, kuid vältimatud meditsiiniabiga seotud transpordikulud kuuluvad reisikindlustusega hüvitamisele. 
  
Euroopa ravikindlustuskaart kehtib sihtkohariigis ja annab õiguse vältimatule arstiabile välismaal, kuid vaid asukohariigi seaduste järgi. Inimese enda kanda jäävad üldjuhul visiiditasu, ravimite ostmine, transpordikulud, arstile sularahas tasutud arved, haiglapäeva tasu ja erakorraline transport kodumaale – neid kulusid katab vaid eraldi sõlmitud reisikindlustus. Samuti ei pruugi kõik haiglad ravikindlustuskaarti aktsepteerida ja sel juhul esitatakse haiglaarve täies ulatuses patsiendile.

Kui satud reisil olles haiglasse näiteks toidumürgituse tõttu, siis katab reisikindlustus Sinu haiglaravikulud. Raviarved välismaal võivad ulatuda mõnest tuhandest kuni kümnete tuhandete eurodeni ja hinnad erinevad riigiti üsna palju. Kalleimad kohad haigestuda on USA ja Kanada, kus näiteks ühepäevane pimesoole operatsioon ulatub 10 000 euroni. Ootamatult haiglasse sattudes pead võib-olla tegema uue hotellibroneeringu või ennetähtaegselt tagasi koju tulema, neid täiendavalt tekkinud kulusid transpordile või majutusele aitab katta reisitõrkekindlustus.

Tuleb silmas pidada, et spordireis ja tavareis on kaks eri asja. Näiteks Helsingisse maratonile või perega Alpidesse suusatama minnes ei korva tavaline reisikindlustus sportimise tõttu tekkinud vigastusi. Küll aga hüvitab reisikindlustus vigastuse, mis tekib näiteks võõrsil metroojaamas komistamise tõttu. Selleks, et saaksid muretult tegeleda ka kõrgema riskiga hobidega, peaksid poliisi ostes valima ka täiendava kaitse. Tingimustest saad järele vaadata, kas Sinu tegevus reisil vajab eraldi kõrge riskiga kaitset.
  
Kui oled reisi planeerimise järel juba näiteks hotelli eest tasunud, siis tasub kohe ka reisi kuupäevadeks sõlmida reisikindlustus. Varasem sõlmimine reisikindlustuse makset kallimaks ei tee, küll aga saad sama raha eest suurema kaitse. Kui Sa ise või näiteks laps jääb enne reisi haigeks ja seetõttu pole võimalik reisile minna, katab kindlustus valitud kindlustussumma ulatuses kõik reisiga seotud kulutused, mis on tehtud lennupiletite, hotellibroneeringute, autorendi või ka kontserdipiletite eest.

Kui Sinu pagas kaob, saad kindlustuselt esmatarbekaupade ostmiseks abi. Kui Sinu pagas saab näiteks lennu ajal kahjustada või kaob, siis võta sihtkoha lennujaamast väljumata astav tõend. Kui Sa pole ma pagasit sihtkohas kätte saanud, siis esmatarbekulutuste katmiseks hüvitab kindlustus Sulle vastavalt kindlustuse reeglitele kohaselt lepingus määratud summa. Pea meeles hoida alles ostukviitungid, et need hüvitise saamiseks kindlustusele esitada. 
 
Kui Sul on mõni krooniline haigus, siis pea enne võõrsile minekut nõu oma arstiga, kas reisimine on ohutu ja võta kindlasti ise vajalikud ravimid kaasa. Kroonilise haigusega seotud kulud ei ole kindlustuskaitse all, sealhulgas ravimid.

Reisi turvaliselt!

Reisikindlustuse sõlmimiseks pöördu meie poole: tel. 6272700, 55566551 või info@sunny.ee, info@kuumadreisid.ee